Skip to content Skip to footer

Szafa z systemem przesuwnym? Proste rozwiązania do Twoich wnętrz.

Oszczędność miejsca i przestrzeni.

Rozrastanie się miast wymusza budowę coraz większej liczby mieszkań o niewielkim metrażu.
W popularnych dzielnicach w centrach miast, gdzie zazwyczaj jest mało miejsca, deweloperzy budują wąskie bloki z dużą liczbą małych mieszkań – przeznaczonych zarówno dla singli, par bez dzieci czy też aktywnych rodzin, żyjących w rytmie miasta. Takie wnętrza, aby być komfortowe, wymagają sprytnych
i przemyślanych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni.

Popularnym sposobem na zyskanie przestrzeni są systemy przesuwne, stosowane do zabudowy wnęk, szaf i garderób. Stawiają na nie zwłaszcza esteci, którzy chcą jak najwięcej rzeczy schować, odzyskując przestrzeń i ład. To rozwiązanie również dla osób pracujących w domu – dzięki zamontowaniu drzwi przesuwnych, mogą oddzielić część „biurową” od części mieszkalnej. Schowanie biurka za drzwiami to idealny sposób na ergonomiczną przestrzeń.

 

systemy przesuwne gtv belmeb

Systemy przesuwne sprawdzą się także w łazienkach. Dzięki nim możesz zabudować miejsce pod umywalką i w ten sposób zamaskować rury i kolanka. Za drzwiami przesuwnymi można ukryć pralkę z koszem na ubrania, środki do czyszczenia – słowem nieestetyczne miejsca w łazience nie muszą już być wyeksponowane. Szeroki wybór rączek, zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami we wnętrzach, gwarantuje wysoką funkcjonalność systemu.

Drzwi w systemach jezdnych GTV są oparte na cichych oraz bezawaryjnych wózkach i prowadnikach, co zapewnia bezproblemowe przesuwanie drzwi, z których akurat korzystamy.

 

Systemy przesuwne GTV charakteryzują się również tym, że są niezwykle wytrzymałe na bardzo duże naciski, wynoszące nawet do 50 kilogramów. Najwyższej jakości systemy jezdne zapewniają płynny ruch i cichą pracę. Występują w kolorach: srebrnym, szampanie, białym i w modnym ostatnio kolorze czarnym.

Systemy dzielimy na ramowe, bezramowe, przejściowe i nawierzchniowe.
W bezramowych systemach konstrukcja nośna opiera się na wypełnieniu drzwi, a rączki można wykorzystać jako uchwyt do okucia płyty 18 mm, 16 mm oraz 19 mm (lakierowane płyty MDF), do której bezpośrednio przykręcane są wózki drzwi. Zamiast płyty można wykorzystać szkło bądź lustro 4 mm przyklejane do płyty 12 mm.

Przy ramowym systemie konstrukcja okuć do montażu drzwi przesuwnych opiera się na ramie aluminiowej. W tej linii wykorzystuje się płytę 18 mm i 10 mm. W tym systemie możemy zamocować nie tylko płytę meblową, ale również mocowane na uszczelkach i klinach szkło o grubości 4 mm oraz systemy łączone płyty ze szkłem.

W systemach jezdnych nawierzchniowych drzwi nakładane są na korpus szafy. To rozwiązanie przeznaczone do konstrukcji, w których drzwi nie zawierają widocznych profili aluminiowych. Grubość płyty meblowej mieści się w zakresie 16-19 mm

System przejściowy przeznaczony jest do szaf z drzwiami podwieszanymi, drzwiami pomiędzy pomieszczeniami oraz do zabudowy wnęk. Charakteryzuje go górny układ jezdny. Drzwi możemy wykonać z płyty o grubości od 16 do 28 mm lub tworząc konstrukcje nośną oparta o ramę aluminiową, z dowolnym wypełnieniem 4 lub 10 mm

Wnętrza w stylu Loft

Kilka słów jeszcze o systemie LOFT. Jest to industrialny system ze skrzydłami posiadający udźwig do 100 kg. W zestawie LOFT znajdują się spowalniacze. System przeznaczony jest do drzwi o grubości maksymalnej 46 mm.

Ciekawymi produktami w ofercie GTV są między innymi:

  • GEO – system bezramowy z możliwością wypełnienia. Płyta 18 mm lub płyta 12 mm z naklejonym szkłem lub lustrem 4 mm. Charakteryzuje się wąską oraz tanią rączką w nowoczesnym stylu. Dostępne kolory: srebrny oraz szampan.
  • NERO – system bezramowy z płytą o grubości 18 mm oraz systemy ramowe z płyta o grubości 18 mm ze szkłem lub lustrem o grubości 4 mm na klinach. Charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz wygodnym uchwytem. Dostępne kolory: srebrny, szampan, biały oraz czarny. 
  • NOVO S – system bezramowy z płytą o grubości 18 oraz 16 mm. System ramowy z płytą o grubości 18 mm z lustrem lub szkłem o grubości 4 mm na klinach. Charakteryzuje się klasycznym kształtem TOPSELLER. Dostępny w kolorach: srebrny, szampan, biały oraz czarny.
Sprawdż produkty w sklepie belmeb.pl

 

Warto także wspomnieć, że firma GTV posiada konfigurator szaf i drzwi przesuwnych, który pozwala na bardzo łatwe i wygodne zaprojektowanie wolnej przestrzeni. Materiał filmowy o działaniu konfiguratora znajduje się na kanale firmowym firmy