Skip to content Skip to footer

Kuchnia marzeń – projektuj idealną przestrzeń z włoską marką SALICE.

JAK DOBRZE ZAPROJEKTOWAĆ KUCHNIĘ, W KTÓREJ BĘDZIESZ CHCIAŁ SPĘDZAĆ KAŻDĄ CHWILĘ?

Jeśli zapytamy o to, której przestrzeni w domu czy mieszkaniu poświęcamy najwięcej uwagi przy urządzaniu lub remoncie – odpowiedź będzie krótka – Kuchni.
To pomieszczenie, które musi spełniać wiele funkcji a dodatkowym utrudnieniem jest to, że zwykle w tej przestrzeni przebywa kilka osób – obecnie bardzo często w tym samym czasie.

Od 2020 roku, który będzie zapamiętany w historii, jako pandemiczny wiele osób pozostało w domach na dłużej, pracując zdalnie i dzieląc miejsce do życia z miejscem do pracy oraz zdalną edukacją.
Przebywając pełnymi rodzinami 24 godziny na dobę w jednym otoczeniu, Polacy rozpoczęli wielkie remontowanie i zmiany w swoich wnętrzach.

KUCHNIA – MIEJSCE SPOTKAŃ NA LATA

Kuchnia powinna być wielofunkcyjna i trwała – jest to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu, gotując, jedząc i przede wszystkim użytkując meble kuchenne wraz z ich podzespołami, pokonując w tym czasie tysiące kroków.

Dobrze zaprojektowana kuchnia to nie tylko ładny, ciekawy pomysł na papierze. Wszystko jest proste, kiedy mamy czyste wnętrze bez „utrudnień” w postaci dodatkowych ścian, słupów czy elementów konstrukcyjnych, do których należy się po prostu dopasować.

Obecne kuchenne rozwiązania systemowe, tzw. gotowce mogą nie sprostać tym wymaganiom, dlatego na rynku coraz częściej można spotkać usługę projektowania kuchni, dedykowanej pod konkretne miejsce i metraż.

Warto wybrać fachowca, który nie tylko projektuje wnętrze, ale także ma pełną wiedze o tym, co obecnie jest dostępne na rynku i jak wykorzystać je właściwie w kuchni. Wiedza praktyczna nabywana przez lata przy tworzeniu mebli kuchennych jest niezwykle cenna. Na to doświadczenie składa się nie tylko umiejętność zastosowania właściwych systemów otwierających szafki, czy szuflady, ale także ocena przyszłych wyzwań wynikających z użytkowania i aktywności w przestrzeni kuchennej.

Projektant mebli kuchennych z doświadczeniem w stolarce, który jest w stanie rozpisać formatki i dokładnie wycenić realizację funkcjonalnej i użytecznej kuchni, to obecnie jedna z ważniejszych postaci, którą należy uwzględnić w planowaniu wymarzonej przestrzeni.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z POMOCY PROJEKTANTA MEBLI?

Nie umniejszając roli wykonawcy mebla, czyli stolarza, który finalnie montuje kuchnię z projektu warto na etapie, w którym jeszcze mamy możliwość wprowadzić, skonsultować nasze pomysły z fachowcem. Często zdarzając się sytuacje, że stolarz musi wprowadzać zmiany do projektu, aby pewne rozwiązania zachowały swoją właściwość czy ergonomię.

Jak to mówią „papier przyjmie wszystko” na każdym etapie można przy udziale odpowiednich osób uniknąć dodatkowych wyzwań a w związku z tym często dodatkowych kosztów realizacji.

Pani Beata Gajda Potocka – projektant mebli w firmie Belmeb, od lat pracuje ze stolarzami i osobami indywidualnymi – niejako „spinając” potrzeby jednych i drugich, ułatwiając współpracę.

„Projektant mebli jest praktykiem – oczywiście do wykonania wstępnego projektu musimy wiedzieć, z czym pracujemy, jakie potrzeby musimy spełnić, aby efekt końcowy zadowolił odbiorcę.”

Najważniejszym aspektem pracy Pani Beaty jest możliwość korzystania i dostęp do najnowszych rozwiązań i trendów. Rynek systemów meblowych ciągle się rozwija, wchodzą nowe ulepszone rozwiązania a osoba, która chce zmienić kuchnię czy stworzyć nową musi dużo czasu poświęcić na tzw. rozeznaniu. Istnieje wielu producentów naprawdę dobrych produktów do kuchni, każdy specjalizuje się w innych technologiach, ale finalnie np. szuflady, które będą funkcjonowały w kuchni lata wybiera klient ostateczny, czyli zamawiający kuchnię.

Bardzo często słyszę od moich klientów, że chcą kuchnię na konkretnym produkcie, bo słyszeli, że coś działa lepiej i np. ma cichy domyk, który obecnie jest już standardem. Na rynku pojawiają się stale nowości technologiczne o wysokiej, jakości i podobnej cenie a mają dużo lepszą ergonomię i komfort pracy – mówi Pani Beata.

Dlatego właśnie staram się na pierwszym spotkaniu przekazać jak najwięcej wiedzy o produktach a dodatkowo mam możliwość zaprezentować działające rozwiązania na konkretnych ekspozycjach kuchennych, aby można było porównać działanie bez teoretyzowania.

Przykładowo ostatnio spotkałam się z Panią, która była otwarta na propozycje, nie miała wybranego producenta i zaprezentowałam Jej nową szufladę włoskiego producenta Salice, który w kwietniu pojawił się u nas w firmie i podbił serca sprzedawców i stolarzy, dzięki szybkiemu montażowi i intuicyjnej regulacji. Nie dość, że jej działanie jest nieporównywalnie bardziej płynne do szuflad na prowadnicach innych producentów a dodatkowo jednak włoski design i rozwiązania technologiczne są jeszcze mało znane na polskim rynku a warto się nimi zainteresować.  .

WYGLĄDA ŁADNIE I DZIAŁA

Projektowanie to spełnianie oczekiwań. Jak już zobaczysz wizualizację swojej kuchni z wybranymi podzespołami czas na wybór dekorów. Bardzo często to zajmuje nam najwięcej czasu i spędza sen z powiek – czy Dąb Artisan, czy Dąb Natural, czy Antracyt czy może coś ciemniejszego np. Onyx.
Przejeździmy 5 producentów, aby na żywo zobaczyć kolor, tu wybierzemy odcień, tam wybierzemy strukturę i usłojenie, przychodzi czas, aby to połączyć i coś nie gra. Korzystamy z porad fachowca i zaczyna się układać.
Nowy rok 2021 to nowe trendy, które akurat w kwestii dekorów, zmieniają się mniej dynamicznie niż np. trendy odzieżowe.

Na szczęście dla osób, które decydują się na zmianę w tym roku, przyszła pomoc i bardzo ciekawe rozwiązanie zarówno dla osób poszukujących inspiracji, ale również samych projektantów.

Mood Stories na lata 2021-2023 to pierwsza kolekcja, która pięknie łączy ponad 100 nowych dekorów w pasujące do siebie nastroje m.in. Eleganckie – Elegant Rich oraz Elegant Slim czy pełen akcentów złota i czerni – Glamour. Dzięki takiemu zabiegowi firma produkująca płyty i blaty – Pfleiderer w marcu udostępniła bardzo przydatne narzędzia takie jak duże wzorniki oraz bogaty katalog z całą kolekcją.
„Wszystkie nowe dekory można też zobaczyć na żywo w wielkoformatowych próbkach w salonie Belmeb w Modlniczce –zaprasza Beata Gajda-Potocka.

.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SPOTKANIA Z PROJEKTANTEM MEBLI

Pani Beata przygotowała dla nas też krótką listę, aby ułatwić pierwszy kontakt i dobrze wykorzystać pierwsze spotkania.

Poniżej przedstawiamy etapy konsultacji z projektantem.

  • Zbadanie potrzeb-rozmowa o całym procesie – przedstawienie możliwych rozwiązań i przejście po ekspozycji z prezentacją.
  • Dostarczenie wymiarów – wstępny rysunek miejsca na kuchnię, wymiarowanie jest bardzo ważną częścią projektowania, także zdarza się, że projektant, aby uściślić i potwierdzić dostarczone materiały dodatkowo wykonuje własny pomiar.
  • Dopasowanie i wybranie materiałów wykończenia płyt, blatu, frontów i wyposażenia
  • Projekt i wizualizacja na podstawie ustaleń.
  • Korekty oraz wycena

Na zakończenie pracy przy projekcie, Pani Beata może polecić wykonawców, z którymi współpracuje, a dodatkową korzyścią dla osoby zamawiającej projekt jest gwarancja zwrotu kosztów projektu, jeśli produkty do zrealizowania kuchni zostaną zakupione w firmie Belmeb.

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu, spędzamy w niej najwięcej czasu, pracuje dla nas długie lata, więc warto zaprojektować i wykonać ją mądrze i z pomocą profesjonalistów.

Pani Beata dostępna jest od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 17.00 w salonie Belmeb w Modlniczce przy ul. Handlowców 12.

Kontakt i zakres konsultacji znajdą Państwo na stronie https://www.belmeb.pl/usluga-projektowania-mebli-belmeb/