Skip to content Skip to footer

Jak dobrać odpowiednie uchwyty do kuchennych mebli?

Wybór odpowiednich uchwytów do mebli kuchennych może wydawać się prostym zadaniem, ale tak naprawdę należy poświęcić chwilę na to, aby zdecydować jakie uchwyty, do jakich mebli znajdujących się w kuchni, będą nam potrzebne. Odpowiednio dobrane uchwyty nie tylko będą spełniać swoją funkcję praktyczną, ale także będą estetycznym elementem wykończenia mebli. W sklepie Belmeb znajdziesz najpopularniejsze rodzaje uchwytów przydatnych podczas samodzielnego tworzenia mebli.

Jakie uchwyty do mebli kuchennych kupisz w sklepie Belmeb?

Nasza oferta uchwytów składa się z bardzo szerokiego asortymentu akcesoriów tego typu. Jeżeli budujesz lub odnawiasz meble kuchenne, z pewnością znajdziesz u nas odpowiednie rozwiązania. Proponujemy wybór uchwytów z następujących kategorii:

Wybierając uchwyty meblowe, masz także do wyboru różną wielkość oraz rozmaite kolory i style, w jakich zostały wykonane. Mamy więc uchwyty bogato zdobione i modele minimalistyczne, egzemplarze w stylu retro, w kolorze starego złota, w stylu skandynawskim, w nowoczesnej stylistyce, w stylu angielskim i wiele, wiele innych. Sprawdź całą naszą ofertę, z pewnością uda Ci się wybrać uchwyty dopasowane do Twoich aktualnych potrzeb.

O czym pamiętać wybierając uchwyty do szafek kuchennych?

Po pierwsze zastanów się, jakie funkcje powinny spełniać uchwyty – czy mają być głównie elementem dekoracyjnym, czy też powinny umożliwiać wygodne i bezpieczne otwieranie i zamykanie szafek i szuflad? Równie ważne jest zastanowienie się, czy meble będą intensywnie używane, a zatem będą wymagały trwałych i solidnych uchwytów. Wybierając uchwyty do mebli kuchennych, warto zwrócić uwagę na styl i kolor mebli. Uchwyty należy dopasować do szafek w kuchni, owszem mogą przyciągać uwagę, ale powinny tworzyć zgrany duet z drzwiczkami szafek kuchennych.

Szukając uchwytów do szafek kuchennych, warto zwrócić uwagę na materiały, z których są wykonane. W naszej ofercie znalazły się uchwyty z materiałów takich jak stal nierdzewna, aluminium, porcelana, a także tworzywa sztuczne i drewno, a nawet skóra. Należy brać pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Ostatnią, ale równie ważną rzeczą, o jakiej nie możesz zapomnieć, są odpowiednie wymiary uchwytów, zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże będą utrudniały wygodne otwieranie szaf i szuflad.

Stylowe uchwyty do szafek w kuchni

To, na jakie rodzaje uchwytów kuchennych się zdecydujesz, zależy głównie od stylu, w jakim urządzona jest Twoja kuchnia. W przypadku pomieszczenia w stylu nowoczesnym doskonale komponują się proste uchwyty w jednolitych kolorach np. chromowane lub czarne. Interesująco zaprezentuje się uchwyt krawędziowy. W kuchni w stylu rustykalnym i vintage dobrze będą wyglądały uchwyty w kształcie gałek w kolorze mosiądzu lub porcelanowe gałki z motywem roślinnym. Takie oryginalne wykończenie szafek kuchennych przykuwa uwagę i nadaje wnętrzu unikalnego charakteru.

Porcelanowe gałki z motywem roślinnym

Bez względu na to, czy wybierzesz uchwyty krawędziowe czy uchwyty wpuszczane, najważniejszą cechą jest oczywiście funkcjonalność i dlatego duże znaczenie ma rozmiar i materiał, z jakiego wykonany jest uchwyt. W kuchni najlepsze będą materiały odporne na działanie wody, dlatego egzemplarze wykonane z drewna, nie sprawdzą się tu najlepiej. Dużą popularnością cieszą się mocowane poziomo na całej długości frontu relingi tudzież uchwyty relingowe, które sprawdzają się nie tylko jako uchwyt do otwierania szafek kuchennych, ale także jako miejsce, na którym można wygodnie odwiesić ściereczki.

Co zrobić, kiedy nie wiesz jakie uchwyty wybrać?

Nie w każdej kuchni można wskazać jednoznacznie styl, w jakim została wykończona. Także w nowoczesnych kuchniach można znaleźć stare szafki będące rodzinną pamiątką, dobór uchwytów może się w tej sytuacji okazać nieco trudniejszy. Wnętrza eklektyczne także mogą prezentować się elegancko i w miarę spójnie, a uchwyty wcale nie muszą być jednakowe we wszystkich meblach. Nowoczesne uchwyty relingowe ze stali nierdzewnej nie będą pasowały do starego kredensu, ale eleganckie gałki już owszem.

Kuchnia powinna być przede wszystkim miejscem, w którym wszyscy czują się dobrze, a znajdujące się w niej przedmioty powinny być praktyczne. Formę uchwytów możesz dobrać do stylu poszczególnych mebli, nie martwiąc się tym, że gałki szuflady i uchwyty relingowe szafki zdecydowanie się od siebie różnią. To Twoja kuchnia, Ty decydujesz o jej wyposażeniu, o wszystkich drobiazgach, łącznie z uchwytami. Nie ma więc odgórnej zasady co do tego, czy wybrać uchwyty krawędziowe lub preferujesz uchwyty tradycyjne – ważne, by całość ze sobą współgrała.